פרויקטים

Services

שלישיית רוזמרין מסתכלים למצלמה כל אחד עם הכלי שלו
קונצרט בית, משפחת איש-שלום. תמונה: אייל גזונדהייט

Learn More

נעים להכיר

אנסמבל רוזמרין

בעידן בו תשומת הלב נמדדת במקרים רבים על פי כמות הדציבלים, אנסמבל רוזמרין שם לעצמו למטרה לכבוש את הבמות והלבבות בזכות השירתיות והיופי שבמיזוג הכלים המופלא חליל-ויולה-נבל. הכלים הכמעט תנ”כיים האלה, שובים בקסמם את הקהל פעם אחר פעם. רותם, איתמר ומרינה הם נגנים ראשיים בתזמורת הסימפונית ירושלים, וזוכים של פרסים בינלאומיים בתחום המוסיקה הקלאסית. בתכניותיהם הם משלבים את מיטב הקלאסיקות האירופאיות עם מוסיקה של יוצרים ירושלמים וישראלים, עיבודים לשירים עבריים ופופולריים, ועוד.

ההרכב מציע בהופעותיו מגוון קטעים בסגנונות שונים בשילוב קטעי הסבר:

מוסיקה קלאסית- מוסיקה צרפתית ורומנטית לצד קלאסיקות וינאיות ,

שירים של פעם- שירים ישראיים, שירי יידיש, שירי לאדינו, שאנסונים צרפתיים

קלאסי- קל– קטעים מוכרים בעיבודים מלאי קסם

קונצרט ילדים– חשיפה למוסיקה הקלאסית תוך ריקודים, משחקים והמון קסם

קטעי הדגמה להנאתכם:

שירת העשבים

סדנת ציורים

איבר

דביסי

דה פאייה

מרינה פרדין
נבל
מרינה פרדין התחילה לנגן נבל בגיל 7 בסאנט-פטרסבורג אצל ק.מלייבה ופרופסור א.וארוסיען. אחרי שעלתה לארץ המשיכה מרינה את לימודיה אצל י.רובינסקי בבה''ס לאומנויות ע''ש תלמה ילין ולאחר סיומו בבה''ס הגבוהה למוסיקה ע''ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב שבו סיימה את תואר הראשון בשנת 2011. בשנים אחרונות מרינה הופיעה הרבה עם היטב תזמורות ומנצחים בארץ גם בתור נגנית תזמורת וגם כסולנית. בינהם התזמורת הפילהרמונית הישראלית

(תחת שרביטם של ז.מהטה, י.לוי, ג.דודמל ועד), התזמורת הסימפונית ירושלים איפה שהיא עובדת היום כנגנית נבל ראשית (פ.שזלן, ס.סלואן ועוד) ועוד. בשנת 2011 זכתה מרינה בפרס שני ובפרס עבור ביצוע יצירה ישראלית בתחרות הנבל הישראלית הראשונה. ובשנת 2018 זכתה מרינה במקום השלישי בתחרות הנבל הבינלאומית ה-20 בישראל. בין השנים 2003-2014 קבלה מרינה מלגות מקרן התרבות אמריקה-ישראל.

איתמר רינגל
ויולה
ד"ר איתמר רינגל נולד בארה"ב בשנת 1980 ומנגן כויולן הראשי של התזמורת הסימפונית ירושלים החל משנת 2018. זוכה בפרס "אופוס-קלאסיק" לשנת 2021, הפרס החשוב ביותר בגרמניה להקלטות מוסיקה קלאסית, עבור הקלטה שלו לעיבוד קאמרי של הסימפוניה העשירית של מאהלר. זוכה בפרס שרת התרבות לביצוע של מוסיקה ישראלית. הוא ניגן כסולן עם הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית ירושלים, הקאמרית הישראלית, אנסמבל המאה ה-21, ותזמורות נוספות בארץ ובחו"ל.

בתחום המוסיקה הקאמרית הופיע עם אמנים כגון יו-יו מה בקארנגי הול בניו-יורק, ועם גדעון קרמר באקדמית קרונברג בגרמניה. עבד כויולן ראשי אורח בתזמורות באירופה כגון תזמורת רדיו ברלין, אמסטרדם סינפונייטה, ג’נבה קאמרטה והאופרה של ולנסיה בניצוח זובין מהטה. כמו כן ניגן כמחליף בפילהרמונית של ברלין. בתחום ההוראה עבד כאסיסטנט של הויולנית טבאה צימרמן באקדמיה הגבוהה בברלין, ולימד בקורסים לצעירים מחוננים בגרמניה, ארה”ב וישראל. בשנת 2009 כתב דוקטורט על הסונטה לויולה של המלחין היהודי ג’ורג’ ליגטי במימון קרן דן-דוד. בימים אלו עובד על דיסק מכלול יצירותיו של המלחין הישראלי עדן פרטוש בהפקה משותפת של רדיו גרמניה והליבל למוסיקה חדשה Wergo. גר בקטמון, נשוי לאושרת, ואבא לאמתי, טליה, אילה ויהונתן.

רותם ברטן
חליל
רותם נולדה בישראל ב- 1992. החלה את לימודי החליל בקונסרבטוריון כרמיאל משם המשיכה לשירות הצבאי במעמד מוסיקאית מצטיינת. בעלת תואר ראשון מטעם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים שם למדה בכיתתו של מר יוסי ארנהיים וכן תואר שני בכיתתו של מר פליקס רנגלי באקדמיה למוסיקה בבאזל, שוויץ .ניגנה עם הפילהרמונית הישראלית בפרויקטים וסיורים רבים, עם התזמורת הפילהרמונית של אוביידו, ספרד, וכיום הינה החלילנית הראשית בסימפונית ירושלים.

 זוכת תחרויות רבות מטעם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ביניהן תחרות כלי נשיפה, תחרות קונצ’רטו, פרס דקאן הפקולטה לאומניות הביצוע, מוסיקה קאמרית ועוד. זוכת פרס חביבת הקהל בתחרויות האביב 2015. רותם ניגנה כסולנית עם תזמורת הרחוב הירושלמית, סימפונית חיפה, התזמורת הסימפונית ע”ש מנדי רודן שבאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ועוד. רותם זוכה במלגות קרן התרבות אמריקה- ישראל משנת 2007 ברציפות.